Kaupunginvaltuusto

Porvoon kaupunginvaltuusto on korkein päättävä taho ja koostuu 51:stä jäsenestä jotka valitaan neljän vuoden välein kunnallisvaaleissa. Kaupunginvaltuusto kokoontuu kokouksiin yleisesti kuukauden viimeinen keskiviikko.

Valtuuston kokoukset ovat julkisia ja avoimia yleisölle. Olet tervetullut mukaan seuraamaan kokousta. Kokoukset pidetään Porvoon kaupungintalossa, Raatihuoneenkatu 9, 06100 Porvoo. Voit myös seurata kokouksia kotona videostreamin välityksellä reaaliajassa.

RKP:llä on 15 paikkaa valtuuston 51:stä paikasta 2021-2025. 

AnderssonChrister_O1.jpg

Christer Andersson

0400 436 090

christer@vavars.fi

BlomqvistValtonenElin_O1.jpg

Elin Blomqvist-Valtonen

040 775 3040

elin@elinblomqvist.fi

LundBodil_O2.jpg

Bodil Lund

050346 8898

bodil.lund@elisanet.fi

LonnrothMalin_5033 (3).jpg

Malin Lönnroth

040 596 0808

malin.lonnroth@gmail.com

Hilding_Mattsson_7270_O1.jpg

Hilding Mattsson

040 833 4495

hilding@pp.inet.fi 

Ryhmäpuheenjohtaja

PynnonenKristel_O1.jpg

Kristel Pynnönen

040 579 6978

kristel.pynnonen@kuluttajaliitto.fi

SigfridsFrida_1291.jpg

Frida Sigfrids

040 591 0874

fridasigfrids@gmail.com

Antman_Sofia_O1.jpg

Sofia Antman

040 701 0109 

sofiamansner88@hotmail.com 

HolmströmJohnny_O1.jpg

Johnny Holmström

040 4899 811

johnnytolkis@gmail.com

LonnforsHanna_4781.jpg

Hanna Lönnfors

050 574 3532

hanna.lonnfors@gmail.com

MattssonEmilia_O1.jpg

Emilia Mattsson Nortamo

050 498 9950

emilia.m.nortamo@gmail.com

NylanderMikaela_O1.jpg

Mikaela Nylander

050 511 3029

mikaela.nylander@gmail.com

Valtuuston puheenjohtaja

Rosengren_Anders_O2 (1).jpg

Anders Rosengren

0400 487 743
anders.rosengren1@gmail.com

 

SveholmPehr_O1.jpg

Pehr Sveholm

0400 717 927

pehr.sveholm@pp.inet.fi

SoderbergJohan_O1.jpg

Johan Söderberg

040 581 7552

johan.soderbergs@yahoo.fi

Första sex suppleanterna:
Gia Mellin-Kranck
Charlotta Savin
Florenta Dushi
Jacqueline Utujije-Habiyakare
Malin Havila
Pia Sågbom